Rozwody – Wśród młodych małżeństw

Rozwody w Polsce i na świecie to prawdziwa plaga, wśród młodych małżeństw, ale i również wśród małżonków z długoletnim stażem. Przyczyny i winy należy szukać po obu stronach, choć nie jest to regułą we wszystkich sprawach. Bowiem i zdarzają się też nieprawdziwe powody w pozwie, oraz dowody.

 

Statystyki w Polsce pokazują, że wskaźnik rozwodów, czyli ich proporcja w stosunku do młodych małżeństw wyniósł 36,4 procent. Na świecie pierwszeństwo w rozwodowych statystykach wiedzie Belgia, której wskaźnik rozwodów przekracza 70 procent. Rozstania i separacje są zawsze ostatecznością, których następstwem są rozwody. A ich przyczyny naprawdę różne. Ale rozstania i separacje, to podejmowane decyzje, których etapy trwają długo i niejednokrotnie zmienia się zdanie po drodze. Ileż zna się małżonków, którzy się nienawidzą, ale jeszcze się wahają, czy separacja będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba brać pod uwagę także dobro dzieci. Wiele osób nie decyduje się na rozwód, bo nie wiedzą jak przez to przejść, krok po kroku, gdzie się najpierw udać, jak się do tego zabrać ogólnie, jak podzielić majątek, jak napisać pozew, jakie formalności załatwić oraz jakie dokumenty przygotować do pozwu. Ale boją się także, jak przeżyć po rozstaniu, jak sobie poradzić ze zdradą, i ogólnie jak to przetrwać całe zamieszanie. Kolejna kwestia to cena, każdy wie, że dobry adwokat kosztuje i ile płaci się teraz za rozwód. Jeżeli nie wystarczają cenne porady jak uzdrowić małżeństwo, obojętnie jakie, czy Ci którzy brali ślub kościelny lub małżeństwo cywilne, to ostatecznością są porady dotyczące rozwodu.

 

Najczęstsze pytania to właśnie, jak przez to przejść, krok po kroku, gdzie się najpierw udać, jak się do tego zabrać, jak podzielić majątek, komu wtedy grozi eksmisja z mieszkania, jak napisać pozew, i jakie formalności załatwić, oraz jakie dokumenty przygotować do pozwu. Jak przez te etapy przejść, zarówno dotyczący formalnych spraw, przykładowo: ile płaci się teraz za rozwód, jak wygląda podział majątku jaka cena za adwokata, który jest dobry, jak długo trwa rozwód i czy separacja to warunek konieczny. A także ten etap emocjonalny, którym towarzyszą ogromne emocje i pytania o dzieci, jak przeżyć, jak sobie poradzić i przetrwać. Jak musi wyglądać dramat małżonka, któremu grozi eksmisja z mieszkania. Niewyobrażalne emocje towarzyszą, kiedy sąd odbiera matce dziecko, które zostaje z ojcem. Jednak rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy sąd odbiera matce dziecko i zasądza alimenty. Częściej zdarza się, że dziecko z ojcem ma kontakt tylko w weekendy i to on musi płacić alimenty. Najgorszy i bardzo emocjonalny stan dla drugiej strony jest także wtedy, kiedy występują nieprawdziwe powody i dowody w pozwie, o orzekaniu winy męża lub żony. Najlepszym rozwiązaniem z możliwych jest rozwód bez orzekania o winie małżonka, bez udziału stron. Rozwód bez orzekania o winie, bez udziału stron jest mniej stresujący i mniej bolesny. Polega na dogadaniu się pod każdym względem, nawet jeśli chodzi o podział majątku. Do każdego orzekania o winie męża, czy też żony, przysługuje apelacja. Inaczej wygląda apelacja o unieważnienie małżeństwa, kiedy został zawarty ślub kościelny, a inaczej gdy cywilny.

 

Rozwód rodziców zastępczych, to także ciężka sprawa, tym bardziej jeżeli chodzi o dzieci. Na szczęście są przypadki rodziców zastępczych, którzy są zainteresowani kontynuowaniem rodziny zastępczej.

 

Działamy głównie w Warszawie, aczkolwiek swoje usługi oferujemy na terenie całego kraju:

Białystok
Lublin
Opole
Wrocław
Kielce
Poznań
Olsztyn
Łódź
Zielona Góra
Rzeszów
Katowice
Szczecin
Warszawa
Gdańsk
Bydgoszcz
Kraków
Toruń
Gorzów Wielkopolski