Niewierność – Agencja Weryfikowania Wierności

Związek dwojga ludzi to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych relacji międzyludzkich, która głównie opiera się na wzajemnym  zaufaniu, szczerości i miłości. Jednak negatywne emocje, takie jak zazdrość, zaborczość, a przede wszystkim niewierność potrafią zniszczyć niemalże każde najpiękniejsze uczucie. Nie tylko piękni i młodzi dopuszczają się zdrady. Nawet w związku małżeńskim o długim stażu, w myśl którego kodeks rodzinny i opiekuńczy zobowiązuje do wzajemnej wierności, dochodzi do wzajemnej zdrady męża lub żony.

 

Czy istnieje definicja niewierności? Od wieków można zaobserwować to zjawisko, ale nadal trudno je zdefiniować, bowiem zależy ono od subiektywnej oceny każdej jednostki. Dlatego nie istnieje jedna przyjęta definicja zdrady. O zdradzie więc można tylko mówić w sensie fizycznym, jako niewierność seksualna lub w sensie emocjonalnym. Wiele osób zastanawia się jak rozpoznać zdradę, oraz jakie są przyczyny takiego zawodu zaufania w związku, zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. Przeprowadzono nawet badania na ten temat, bowiem jedna teoria zakłada nawet, że niewierność jest zapisana w genach. W trakcie badania zauważono, że liczba osób przyznająca się do zdrady jest większa, kiedy we krwi badanych pojawiał się hormon wazopresyna. Według tych badań przyczyny niewierności mamy w genach. W społeczeństwie do tej pory jeszcze funkcjonuje stereotyp, że niewierność jest częstszą cechą występującą u mężczyzn.

 

Czyżby niewierność to choroba, która jest u nich zapisana w genach? Jednak z badań i obserwacji wynika, że zdrada, często nawet chroniczna, to domena kobieca. Co ciekawsze przykładowo zdrada małżeńska męża od niewierności żony różni się znacząco. Bowiem powszechnie uważa się, że męska niewierność często nie ma nic wspólnego z zaangażowaniem emocjonalnym i jest to zdrada czysto seksualna. Natomiast kobieca  zdrada, to długotrwały romans. Role odmieniły się, bo kobiety spędzają więcej czasu w pracy i zarabiają. Kiedyś kobieta nie mogła pozwolić sobie na skok w bok, ponieważ kwestia finansowa wstrzymywała od podejmowania takich decyzji. Teraz dużo łatwiej o zdradę ponieważ sprawa finansowa kobiet jest o wiele lepsza i nie są już zależne od mężczyzn. Z badań wspomnianych wyżej, nie wynika jednoznacznie, że mamy w genach zachowania prowadzące do niewierności, bowiem od tego czy zdradzimy, czy nie, zależy wielu innych czynników. Bo to na przykład według statystyk piękni i młodzi, wykształceni i bogaci zdradzają najczęściej. Bo do alkowy wkroczyła chroniczna, małżeńska nuda. Trudno powiedzieć, aby ktoś bał się kary za zdradę, bo takowa kara nie istnieje. Chyba, że kara dla kogoś to rozwód, albo niewierni proszą o wymierzenie kary, byleby zdradzeni wybaczyli i wrócili. Z drugiej strony zazdrość i zaborczość, to „choroba”, która dodatkowo niszczy taki związek. Na pewno wiele osób zadaje pytanie, jak rozpoznać zdradę? Jeśli nie wie jak, to najczęściej detektyw napotyka ślady świadczące o cudzołóstwie. To właśnie detektyw jest osobą, która coraz częściej potwierdza przypuszczenia zdradzanych.

 

Działamy głównie w Warszawie, aczkolwiek swoje usługi oferujemy na terenie całego kraju:

Gorzów Wielkopolski
Rzeszów
Lublin
Łódź
Białystok
Warszawa
Kielce
Opole
Wrocław
Olsztyn
Katowice
Kraków
Toruń
Gdańsk
Poznań
Zielona Góra
Szczecin
Bydgoszcz